Marketing X Business

Hijaluronski serumi: Magija u bočici

Š.M.

ljepotaizdravlje.hr

Ukoliko pridajete posebnu pažnju sastojcima koji se nalaze u proizvodima za njegu kože, vjerojatno ste se susreli s nečim što se zove hijaluronska kiselina.

Iako se samo ime čini komplicirano, njezin mehanizam djelovanja jako je jednostavan: hijaluronska kiselina, ponekad nazvana skraćenicom AH, pomaže u održavanju vlažnosti kože te se zbog toga smatra jednim od najučinkovitijih sastojaka u hidrataciji kože. Prilikom apliciranja stvaraju se stanične barijere koje pomažu u zadržavanju vlažnosti kože te poboljšavaju njenu teksturu.

Što je zapravo hijaluronska kiselina ?

Postoje određeni tipovi kože koji ne podnose određene agresivne hemijske sastojke koji se nalaze u mnogim anti-age kremama. Hijaluronska kiselina može pružiti potrebnu vlažnost vašoj koži, bez izazivanja iritacije. Zapravo, radi se o sastojku koji se već prirodno nalazi u Vašoj koži te se koristi u nekirurškim metodama pomlađivanja.

‘’Kada se ubrizga izravno u dermis (dublji sloj kože), hijaluronska kiselina popunjava i hidratizira kožu s vidljivim učinkom koji traje između šest mjeseci i godinu dana od ubrizgavanja,, ističe doktor medicine Erumllyas, dermatolog u Montgomery Dermatology.

Pitate se zašto bi si netko želio ubrizgati hijaluronsku kiselinu? Odgovor je jednostavan : hijaluronska kiselina je dugolančana molekula te može djelovati samo u površinskom dijelu kože. Stoga upotreba hijaluronske kiseline pomaže koži u očuvanju vlažnosti i ublažavanju bora, međutim najbolji način djelovanja je ubrizgavanje injekcijom ispod površinskog sloja kože. Hijaluronska kiselina je prilagodljiv sastojak koji može djelovati na različite načine.

Koje vrste proizvoda sadrže hijaluronsku kiselinu ?

Pronalazak proizvoda za njegu kože koji sadržavaju hijaluronsku kiselinu ne bi trebao predstavljati problem budući da, zahvaljujući svom posebnom hidratacijskom svojstvu, ona ima široku primjenu u proizvodima. Ipak, učestalija joj je primjena u hidratantnim kremama i anti-age proizvodima. U proizvodima za zaštitu od sunca te u kozmetici, osim što pridonosi bržem i učinkovitijem funkcioniranju proizvoda, hijaluronska kiselina je zaslužna i za hidrataciju kože.

Brojne su prednosti hijaluronske kiseline, a samo neke od njih su:

HIDRATACIJA

Svakodnevna izloženost kože klima uređajima, grijanju, hladnoći, kao i nedostatak tekućine dovode do dehidrirane kože. Hijaluronska kiselina hidratizira vašu kožu bez začepljenja pora i zato je izvrsna za dehidriranu i mješovitu kožu.

BRŽE ZARASTANJE RANA

Hijaluronska kiselina osigurava brže zarastanje i regeneraciju kože. Također, kolagen i hijaluronska kiselina su saveznici. Dok kolagen stvara vlakna pomoću svojih molekula proteinskog porijekla, hijaluronska kiselina popunjava praznine između vlakana elastina i kolagena.

BORI SE PROTIV STARENJA

Oko 50% ukupne hijaluronske kiseline prisutno je u našoj koži. Hijaluronska kiselina može značajno smanjiti dubinu bora i povećati čvrstoću i elastičnost kože.

POBOLJŠAVA LIPIDNU BARIJERU

Glavna funkcija naše kože je zaštita tijela – unutarnjih organa, mišića, kosti itd. od vanjskog utjecaja. Osim toga, naša koža štiti nas od štetnih toksina koji nas svakodnevno napadaju. Gornji sloj kože, epidermis, je najviše izložen tim toksinima. Starenjem i zbog izloženosti UV zraka, onečišćenju okoliša i općenito načinu života (poput pušenja), lipidna barijera u epidermisu se usporava te to dovodi do pojave finih linija, bora, tamnih mrlja i suhe kože.

Hijaluronska kiselina pomaže zadržati vlagu jačajući prirodne barijere kože za još bolji učinak hidratacije. S vremenom se usporava propadanje lipidne barijere te se tako ona štiti i jača.

POVEĆAVA OTPORNOST

Kada je lipidna barijera dodatno zaštićena i ojačana hijaluronskom kiselinom, koža se može braniti od vanjskih utjecaja i toksina te tako ostaje dulje manje naborana, svjetlija i živahnija.